Tag : стартни состави

Спорт Фудбал

Серија А: Елмас стартер за Наполи против Милан!? (ФОТО)

Слободен печат
Како што пренесуваат италијанските медиуми, се очекува македонскиот репрезентативец да почне од првата минута на дерби натпреварот од 13. коло во Серија А. На табелата...
Спорт Фудбал

Стартните состави на Полска и Македонија (ФОТО)

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски ги одреди првите 11 на кои ќе смета за вечерашната пресметка против Полска во осмиот квалификациски натпревар за ЕП 2020. На голманската...
Спорт Фудбал

СТАРТНИ СОСТАВИ: Со Пандев, Несторовски и Елмас ја „напаѓаме“ Словенија (ФОТО)

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски ги одбра првите 11 со кои ќе стартува на денешниот меч против Словенија, во нападот се играчите кои настапуваат во Серија А....
Спорт Фудбал

Пандев и Тричковски во стартниот состав против Летонија

Слободен печат
Селекторот на најдобрата македонска фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски ги објави стартните 11 играчи на кои ќе смета за вечерашниот квалификациски натпревар за пласман на ЕП...
Спорт Фудбал

ЛШ: Стартниот состав на Шкендија против Номе Калју

Слободен печат
Шкендија по првиот меч во Естонија има минимална предност од 1:0 и со добри шанси да се пласира во следната фаза од квалификациите. Тимот на...