• стартни состави

Стартни состави: Нападот останува ист, Трајковски и Бејтулаи од првата минута против Бугарија

Вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје македонската А репрезентација ќе го игра последниот шести натпревар од групата „4“ во Ц сегментот од Лигата на нации против Бугарија (20.45 часот). Селекторот на нашата селекција, Благоја Милевски во однос на дуелот со Грузија во Тбилиси, направи неколку промени во стартниот состав. На голманската позиција останува …

Стартни состави: Нападот останува ист, Трајковски и Бејтулаи од првата минута против Бугарија Read More »