Стајлинг кој ги отсликува 70-те: АМАЛ КЛУНИ мамеше погледи со овој фустан (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоМода

Стајлинг кој ги отсликува 70-те: АМАЛ КЛУНИ мамеше погледи со овој фустан (ФОТО)

Адвокатката ги мамеше погледите на минувачите во жолт хеклан фустан од модната дизајнерка Алберта Ферети.

Сопругата на славниот актер ѕвезда во Италија… Погледнете го стајлингот на Амал Клуни.

Амал (41) и Џорџ Клуни беа сликани во Рим каде холивудскиот актер ја промовира новата серија „Catch 22“.

Адвокатката ги мамеше погледите на минувачите во жолт хеклан фустан од модната дизајнерка Алберта Ферети.

Со него искомбинира чизми над колена од кафена превртена кожа кои исто така го носат потписот на оваа модена дизајнерка.

Аутфитот го заокружи со торба со луксузната боја на коњакот и очила.

Што се однсува на фризурата, преубавата Амал се одлучи за лелеава лесно виткана коса, која стана нејзин заштитен знак.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close