Спасовски: Прашање на политички проценки и договарања е дали СДСМ ќе коалицира со ДУИ

Премиерот Оливер Спасовски попладнево на прес-конференција изјави дека е прашање на политички проценки и договарања дали СДСМ ќе коалицира со ДУИ за формирање на парламентарно мнозинство и за Влада.

Одговарајќи на новинарско прашање, Спасовски упати на одговор во партијата.

– Јас само можам да кажам дека се што е потребно да се направи за доброто на државата и на граѓаните, да се направи во следниот период. Да покажаме уште поголема одговорност и дека интересот на граѓаните и на државата е на прв план, истакна Спасовски на прес-конференцијата во Владата на која даде оценка за вчера одржаните предвремени парламентарни избори и изнесе очекувања дека наскоро ќе се формираат новото собрание и влада.

Прочитајте и...  Во Србија уште 236 новозаразени, 9 лица починаа

Прочитај повеќе

Во Унгарија 43 нови случаи на коронавирус, нема починати

Слободен печат

Бразил: Над 3 милиони заразени од коронавирус и повеќе од 100.000 починати

Слободен печат

Тензии во Белорусија: Лукашенко ја напушти земјата и покрај победата, војската излегува на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Ковид-19 ги одложи иселеничките средби во Делчевско

МИА Агенција

Автолитии од Бијело Поље до Бар: Колони автомобили на протест ширум Црна Гора

Слободен печат

Бил Гејтс со нова прогноза: Пандемијата за богатите ќе заврши до крајот на 2020 година, за останатите ќе потрае уште цела година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Две семејства се тепаа пред Градска болница, интервенираше и полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Директорката Сотирова Бухова во самоизолација поради контакт со заболен член од семејството

Слободен печат

Затворени гласачките места во Белорусија: Прелиминарните резултати ја покажуваат доминацијата на Лукашенко

Слободен печат

Повеќе од 5 милиони заразени од коронавирус во САД

Слободен печат

Кириакидес: Вакцината за коронавирус би можела да биде достапна до крајот на годината

Слободен печат

Во Бејрут втор ден насилни протести, пожар пред парламентот, демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат