-2 C
Скопје

Спасовски: Прашање на политички проценки и договарања е дали СДСМ ќе коалицира со ДУИ

Премиерот Оливер Спасовски попладнево на прес-конференција изјави дека е прашање на политички проценки и договарања дали СДСМ ќе коалицира со ДУИ за формирање на парламентарно мнозинство и за Влада.

Одговарајќи на новинарско прашање, Спасовски упати на одговор во партијата.

– Јас само можам да кажам дека се што е потребно да се направи за доброто на државата и на граѓаните, да се направи во следниот период. Да покажаме уште поголема одговорност и дека интересот на граѓаните и на државата е на прв план, истакна Спасовски на прес-конференцијата во Владата на која даде оценка за вчера одржаните предвремени парламентарни избори и изнесе очекувања дека наскоро ќе се формираат новото собрание и влада.

Прочитајте и...  Западен Балкан ќе почека „уште неколку недели" за вакцини од ЕУ, проблем се достапноста на дозите

Поврзани вести

Во Милано од денеска е забрането пушење на јавни места

Слободен печат

Казни за сообраќајна недисциплина во главниот град: За брзо возење – 42, без дозвола – 36, за зборување на мобилен – 24

Слободен печат

По Орбан, Мицкоски на средба и со Јанша во Љубљана: Светот оди напред, ние молиме за вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Д-р Митов: Хипертензијата е најважно, а запоставено здравствено прашање – се јавува дури и кај тинејџери и тоа е алармантно

Слободен печат

Индија почнува со испорака на вакцини за соседните земји

Илинка Иљоска

Во функција на подобар раст и приноси на одредени насади во дел од Пелагонија: Нови агрометеоролошки станици со сензори во битолските села Кравари и Лисолај

Слободен печат

Остави Коментар