Сити исплашен против Пеп, 100 милиони како „прва помош“!

Поразот тешко му падна на Сити, но во клубот се убедени дека ништо не е готово кога станува збор за титулата во Премиер лигата оваа сезона.

Покрај тоа, „граѓаните“ планираат да потрошат пари во наредните два преодни рокови, со цел да најдат замени за тројца играчи.

Винсен Компани кој си замине, но и Давид Силва и Серхио „Кун“ Агуеро би требало да добијат наследници. Секако тука е Жезус, како и Фоден за средината на теренот, но клубот сака да обезбеди на време и да доведе уште тројца млади фудбалери.

Вчера се појавија информации дека Пеп планира да си замине од „Етихад“ наредното лето и дека неговата жена е веќе во Барселона, односно дека ќе си оди од Англија, но тој тоа го демантираше од негови блиски извори е соопштено дека ќе го почитува договорот со Манчестер сити и дека уште една година ќе остане верен на „граѓаните“.

Прочитајте и...  У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Се шпекулираат многу имиња, се спомнува Бен Чилвел од Лестер кој може да игра и како бек, но и „стопер“ доколку Пеп проба со формација 3-4-3 што му е идеја веќе одредено време. Отаменди би можел да си замине, па Чилвел би го земал неговото место.

Се говори и името на Дембеле во кој Сити би вложил пари од продажбата на Сане кој не сака да потпише нов договор. Потоа, се зборува и чудото од дете, Рик Ричардс од ВБА кој има 16 години, а се чека и расплетот околу Калиду Кулибали во Наполи.

Во секој случај, следуваат големи потези и подмладување на екипата, но клубот и понатаму се надева дека Пеп ќе се предомисли и ќе го продолжи договорот, односно ќе остане во Сити после летото 2021.

Прочитајте и...  Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат