7 C
Скопје

Tag : Серхио Агуеро

Спорт Фудбал

Агуеро позитивен на коронавирус, ги пропушта следните три мечеви!

Слободен печат
Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро објави дека е позитивен на коронавирус. Агуеро ги пропушти последните два натпревари затоа што беше во самоизолација откако беше...
Спорт Фудбал

Гвардиола со 200 милиони евра, приоритет му е напаѓач од Серија А!

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити доби 200 милиони евра за ангажирање нови играчи во редовите на премиерлигашкиот клуб. Се очекува наредното лето Сити да вложи огромни...
Спорт Фудбал

Барса „не успеа“ со Депај, има друг план како да го задржи Меси!?

Слободен печат
Лионел Меси беше разочаран ова лето кога Барселона одлучи да се раздели со Луис Суарез. Уругваецот се пресели во Атлетико Мадрид и покажа дека е...
Спорт Фудбал

Агуеро: Не знам зошто си купив „Ламборгини“, кисне и собира пајажина!

Слободен печат
Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро поседува „Ламборгини Авентадор“, a играчот воопшто не е импресиониран од истиот и не го вози често, па дури и...
Спорт Фудбал

Реал има три желби на фудбалскиот трансфер пазар!

Слободен печат
Следните цели на Реал Мадрид се Килијан Мбапе, Едуарду Камавинга и Давид Алаба. Според „АС“, „кралевите“ посакуваат наредното лето да ги обезбедат услугите на Мбапе,...
Спорт Фудбал

Можат да си заминат „ за џабе“, од 1. јануари Меси, Агуеро, Рамос се слободни да преговараат со нови екипи

Слободен печат
На само два дена со 1. јануари 2021 година и стартот на зимскиот преоден рок, во фудбалот првиот ден од новата година ќе значи уште...
Спорт Фудбал

Интер подготвува трансфер бомба, доаѓа еден од најдобрите стрелци во историјата на Премиер лигата

Слободен печат
Најавата дека Ерлинг Халанд наредното лето ќе си замине од Борусија Дортмунд би можел да покрене вистински домино ефект во фудбалот. Шпанскиот „Дон Балон“ вчера...
Спорт Фудбал

Интер не запира, подготвува сензационална размена со Манчестер сити

Слободен печат
Италијанскиот тим веќе го заврши трансферот на Ашраф Хакими од Реал Мадрид и интензивно работи на ангажирање на уште тројца фудбалери со кои „нероаѕурите“ би...
Спорт Фудбал

Сити до крајот на сезоната без најдобриот стрелец!

Слободен печат
Проблеми за менаџерот Пеп Гвардиола пред следните натпревари сезонава во најсилното англиско првенство. Манчестер сити во понеделникот славеше со 5:0 против Барнли, но на тој...
Спорт Фудбал

Левандовски ги избра најдобрите напаѓачи во светот, изненадувачки не се вброи меѓу нив

Слободен печат
Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, додека се подготвува за продолжување на Бундеслигата и утрешниот дуел со Унион Берлин, доби интересен предизвик од новинарите, да...