Сите се жалат од ВАР системот, на ред дојде и Емери!

Фудбалерите на Арсенал синоќа повторно ги разочараа своите навивачи откако загубија на гостувањето од Шефилд јунајтед со 1:0. „Топчиите“ беа големи фаворити, но овојпат покажаа лоши перформанси и на крајот го претрпе вториот пораз сезонава.

Одлучувачкиот момент се случи во 30. минута кога невнимателна беше одбраната на лондонскиот клуб, а тоа го искористи Мусе за триумф.

Арсенал во понатамошниот период имаше иницијатива и посед на топката, но играчите на менаџерот Унаи Емери делуваа безидејно на теренот и не можеа посериозно да се заканат кон голот на Хендерсон.

https://twitter.com/ProudlyAustin/status/1186394552338391041

Големи критики после поразот доби стратегот кој повторно „експериментираше“ со почетниот состав. Но, шпанскиот стручњак мисли дека неговиот состав одиграл добар натпревар и дека не заслужил пораз.

Прочитајте и...  Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Вели дека главниот судија Мајк Дин не досудил чист пенал за неговиот тим.

– Со ВАР кој сега го имаме, фаулот врз Сократис мораше да се погледне. Беше тоа чист прекршок и пенал. Не заслуживме да загубиме и мислам дека од сето ова може да ја подобриме својата игра – рече Емери после натпреварот.

Од ВАР системот незадоволство покажа и менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп во ремито на „Олд Трафорд“ против Манчестер јунајтед.

Прочитај повеќе

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат