Шефилд непријатно го изненади Арсенал! (ВИДЕО)

Во последниот натпревар деветтото коло во најсилното англиско фудбалско првенство вечерва составот на Шефилд јунајтед со резултат 1:0 го совлада Арсенал.

Стрелец на единствениот гол за домаќините на стадионот „Брамал Лејн“ во Шефилд беше францускиот интернационалец Мусе во 30. минута после асистенцијата на О`Конел.

После минималниот пораз од Ливерпул и ремито со Ватфорд, играчите на Шефилд (Ј) ја забележаа третата победа сезонава за моментно деветто место со 12 бодови.

За „топчиите“ ова е вкупно втор пораз и сега се на петтата позиција со 15 бодови, 10 помалку зад лидерот Ливерпул.

Во наредното 10. коло фудбалерите на Емери се домаќини на Кристал Палас, а Шефилд гостува на Вест Хем.

Прочитајте и...  Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Прочитај повеќе

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат