Синот на Мијалков заработи казна од полицијата

Синот на Сашо Мијалков Ј.М. синоќа заработи казна од полицијата, дознаваме од очевидци на настанот.

Лицето Ј.М. го паркирал непрописно својот џип Мерцедес, но некаде пред полноќ, станал плен на сообраќајната полиција, која му пишала казна, потврдуваат од МВР.

Засега не се познати повеќе детали во врска со изречената казна од полицијата.

Прочитајте и...  ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Прочитај повеќе

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Слободен печат

Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нова жртва од експлозијата во Романовце

Слободен печат

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат