Синот на Андреа Бочели е вистинско „бонбонче“ (ФОТО)

Андреа Бочели веќе со децении наназад важи за еден од најдобрите светски вокали,. а во светот на музиката го воведе и својот наследник Матео.

Бочели јуниор, кој има 22 години, повремено настапува со неговиот татко каде ја учи работата, а странските медиуми тврдат дека пејачкиот талент го наследил токму од него.

Минатата година Андреа и Матео Бочели со заеднички сили ја отпеаа нумерата под назив „Fall On Me“.

Инаку, Андреа Бочели го доби Матео додека беше во брак со првата жена на Енрика Чензати.

Наследникот на Бочели, како што тврдат жените, важи за вистински фраер. Освен што сака да пее, обожава и да патува ширум планетата. Има постар брак Амос, кој е роден во 1995 година.
Погледнете бројни негови фотографии кои ги објавува на Инстаграм.

View this post on Instagram

. Mr @iamjamiefoxx 🙌🏻 . #LA

A post shared by Matteo Bocelli (@matteobocelli) on

View this post on Instagram

. Ready for #RolandGarros!! 🎾 😂

A post shared by Matteo Bocelli (@matteobocelli) on

View this post on Instagram

📸: @lucarossettiph

A post shared by Matteo Bocelli (@matteobocelli) on

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат