Швајцарија: Гол маж нападна и уби жена која џогирала во парк

Фото: Pexels / Daniel Reche

Жена која џогирала била убиена при напад од страна на гол маж во парк во Манендорф, во близина на Цирих, Швајцарија, соопшти денеска полицијата.

„Во вторникот попладне една жена беше нападната и смртно повредена од маж во Манендорф“, соопшти кантоналната полиција во Цирих.

„Случајни минувачи пријавиле присуство на гол маж во паркот Алма кој викал и физички напаѓал други луѓе“, додаде тој.

Полицијата истражува дали сторителот и жртвата се познавале, а трага и по идентитетот на жртвата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот