Шилегов со порака до опозицијата: Нема да дозволиме Скопје и Македонија да се вратат во црното минато

При очи се прават слепи, при уши се прават глуви.Оваа држава нема да падне во вашите црнила, порача градоначалникот Шилегов на денешната трибина „На прав пат“ во спортската сала Борис Трајковски во Скопје.

Тој на крајот од своето обраќање испрати порака до опозицијата истакнувајќи дека „нема да дозволи Македонија да се врати во црното минато“.

– Нема да дозволиме Скопје и Македонија да пропаднат во црното минато. Скопје продолжува напред, кон вистинскиот пат. Со ваша помош одиме напред. Заедно за Скопје, заедно за Македонија, Заедно за сите нас – порача Шилегов.

Прочитајте и...  Франција не ја забранува целосно „Хуавеј" од 5G мрежата, но воведува ограничувања

Прочитај повеќе

Заев за прочистување на правосудството, Мицкоски за ветинг на политичарите

Слободен печат

Кенија: Демонстранти запалиле полициска станица заради убиство на продавач

Слободен печат

Лукаревска: Со години лажеа дека тече мед и млеко, не смееме да заборавиме како владееше ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Спасовски од Ѓорче Петров: Ќе живееме како европски граѓани со европски плати

Слободен печат

Шилегов го победи коронавирусот, од утре се враќа на работните обврски

Слободен печат

„Интегра” пред гевгеличани ја претстави изборната програма

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Господине Заев немојте да бидете нервозен, ќе се испита до крај каде завршило куферчето со изрекетираните пари

Слободен печат

Вухан го погоди нова катастрофа: Местото од каде тргна коронавирусот, сега влезе во нова криза (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Сите спотови ви се со Зоран Заев, веројатно во сонот сум ви ноќна мора!

Слободен печат

Богојески: Јас ви гарантирам дека како што Заев не расчисти со Груевски, така и Мицкоски нема да расчисти со Заев

Слободен печат

Турција ја повика ЕУ да биде чесен посредник во споровите на Анкара со членките на Унијата

Слободен печат

Мицкоски до Заев: Вас ве интересираат само тендери и власт

Слободен печат