Шилегов со порака до опозицијата: Нема да дозволиме Скопје и Македонија да се вратат во црното минато

При очи се прават слепи, при уши се прават глуви.Оваа држава нема да падне во вашите црнила, порача градоначалникот Шилегов на денешната трибина „На прав пат“ во спортската сала Борис Трајковски во Скопје.

Тој на крајот од своето обраќање испрати порака до опозицијата истакнувајќи дека „нема да дозволи Македонија да се врати во црното минато“.

– Нема да дозволиме Скопје и Македонија да пропаднат во црното минато. Скопје продолжува напред, кон вистинскиот пат. Со ваша помош одиме напред. Заедно за Скопје, заедно за Македонија, Заедно за сите нас – порача Шилегов.

Видео на денот