28.8 C
Скопје

Tag : минато

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Џенифер Лопез е минато за него: Алекс Родригез ужива во прегратките на оваа убавица!

Слободен печат
Целиот свет зборува за ова… Иако раскинаа пред нешто помалку од еден месец, странските медиуми пишуваат дека Алекс Родригез веќе ја преболел Џенифер Лопез. Упатените сега тврдат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната девојка на Метју Пери открива: Бремена ме испраќаше да му купам дрога

Слободен Печат
Поранешната девојка на актерот Метју Пери тврди дека тој ја испраќал по хероин додека таа била во петтиот месец од бременоста. Во интервјуто за странските...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена мрачна вистина: Кралицата Елизабета и нејзината мајка со години криеле дека имаат роднини кои страдале од неизлечиви ментални болести

Слободен Печат
Како и секоја сезона досега, популарната серија „The Crown“ во продукција на „Netflix“ носи драматични детали од животите на членовите на британското кралско семејство кои...
Забава Магазин Магазин слајдер

Продаден е прамен од косата на Абрахам Линколн за неверојатни 81.000 американски долари!

Слободен Печат
Еден прамен од косата на Абрахам Линколн, заедно со крвавата телеграма за неговиот атентат во 1865 година, беше продаден на аукција за повеќе од 81.000...
Забава Магазин Магазин слајдер

Луѓето во 18-ти век спиеле два пати во текот на ноќта: Периодот помеѓу првиот и вториот сон бил посебен!

Слободен Печат
Замислете да живеете во 18 век и во 20:30 часот веќе сте легнати во кревет. Спиете неколку часа, а потоа се будите во 02:30 часот,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СЈО Е ВЕЌЕ МИНАТО: Јавното обвинителство наследи 171 предмет, „бомбите“ веќе не се докази, туку само индиции

Горан Наумовски
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и официјално веќе не постои. Од денеска стапува на сила новиот Закон за Јавното обвинителство кој беше донесен пред распуштањето на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Најомразените трендови од 2000-та година кои повторно се враќаат во мода! (ФОТО)

Слободен Печат
Кога ќе се присетиме на некои од модните трендови, често ни е тешко да сфатиме дека некогаш сме им се восхитувале. Но, модната индустрија често...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Заборавената генијалка Милева Ајнштајн: Помогнала да се открие една од најважните теории во физиката, а животот го живеела во сенка!

Слободен Печат
Милева Мариќ Ајнштај била талентирана физичарка и најважната и најдоверливата соработничка и сопруга на Алберт Ајнштајн. Меѓутоа, љубовта и бракот со нив ѝ донеле и...
Магазин Магазин слајдер Ретро

За Султанот Сулејман тоа било љубов на прв поглед: Последната желба на Хурем само ја докажала нивната љубов!

Слободен Печат
Малку кој знае дека прочуената султанка Хурем, сопругата и најголемата љубов на султанот Сулејман, родена е како Александра Анастасија Лисовска. Таа била родена на територијата...
Вести Македонија

Шилегов со порака до опозицијата: Нема да дозволиме Скопје и Македонија да се вратат во црното минато

Слободен печат
При очи се прават слепи, при уши се прават глуви.Оваа држава нема да падне во вашите црнила, порача градоначалникот Шилегов на денешната трибина „На прав...