Северина ќе се вработи како водителка на телевизија: Дали пејачката се откажува од музиката?

Фото: Instagram

Севе не мирува. Развод, долго лето исполнето со бројни авантури, добиена борба за старателство, синот Александар повторно во прегратките на пејачката и бројни настапи на задоволство на фановите.

Северина Вучковиќ наскоро ќе се обиде во нова професија. Пејачката решила да се проба и како водителка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)


Имено, како што пишува Северна Далмација, ќе биде на регионалниот канал со седиште во Бања Лука и треба да се вика ТВ Уна. Ова е истата телевизија на која Ивана Параџиковиќ, уредничка и водителка на емисијата „Провјерено“, ќе продолжи да ја гради својата кариера, а сега ќе работи за истражувачко списание слично на „Провјерено“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Каналот ќе се емитува преку телеком оператори и Интернет, и како што Слободна Далмација неофицијално дознава од извори блиски до раководството на ТВ Уна, програмата ќе започне со емитување до крајот на годината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)


Дали Севе се откажува од музиката и нејзнината примарна професија не знаеме, но едно е сигурно, работата на телевизијата маѓепсува и кој почнал не се откажал лесно или останал засекогаш пред камерите.

Видео на денот