Селма Хајек им се придружи на Лејди Гага и Адам Драјвер како дел од актерката екипа на филмот „House of Gucci“

Instagram - Twitter
Instagram - Twitter

Холивудската ѕвезда Селма Хајек се приклучи на снимањето на филмот „ House of Gucci“, во режија на Ридли Скот, во кој главните улоги ги играат поп – ѕвездата Лејди Гага и актерот Адам Драјвер.

Актерката номинирана за Оскар ќе го толкува ликот на Пина Ауриема, најдобрата пријателка на Патриција Реџани, вдовица на Гучи.


Пина била жената која и помогнала на Патриција да го организира убиството на нејзиниот сопруг, кого го игра Адам Драјвер во филмот.

Патриција Реџани, позната во Италија како Лејди Гучи, завршила во затвор во 1998 година, откако била прогласена за виновна за нарачано убиство. Таа му платила на убиецот сума од приближно 300.000 евра за да го убие нејзниот поранешен сопруг Маурицио Гучи, мултимилионер, сопственик на модната империја „Гучи“.

Видео на денот