Седумте претседателски кандидати вечерва на МРТ

Нивното соочување на иста маса почнува во 20 часот

Привршуваат собирите и митинзите на кандидатите за шеф на државата. Тие си го кажаа своето пред нивното членство и пред активистите. Но, што имаат да си кажат еден со друг, дирекно, очи в очи. Македонската телевизија упати покана до сите седум претенденти за кабинетот во Вила „Водно“. Нивното соочување е вечерва во 20 часот на МРТ.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот