Се урна надвозник близу Москва, над 50 повредени (ВИДЕО)

Во несреќата, до која дојде поради колапс на надземниот пешачки премин во близина на Москва, повредени се 51 лице, потврдија од директоратот на руското министерство за вонредни ситуации.

Директоратот на руското министерство за вонредни ситуации потврди дека, според последните податоци од 13 часот, 51 лице се повредени откако се урнал пешачкиот надвозник во Московскиот регион.

Повредените се префрлени во различни болници, а некои од нив до лекарите се обратиле самоиницијативно. Надземниот пешачки премин се урна во градот Ступино во близина на Москва, а според прелиминарните податоци, до несреќата дошло поради преоптоварување.

Надележните претходно пријавија дека во несреќата се повредени 39 лица, а 18 лица биле во крична состојба. Смртни случаи не се пријавени.

Прочитајте и...  Ердоган продолжи со критиките кон Макрон: Првиот човек на Франција е изгубен

Поврзани вести

Подгорица ново жариште на коронавирусот: 168 новозаразени во Црна Гора, 112 се од главниот град

Слободен печат

ВИДЕО: Шефот на кабинетот на Трамп – „Нема да ја контролираме пандемијата, ќе има вакцина“

Слободен печат

Лавров во следните три дена ќе ги посети Грција, БиХ и Србија

Слободен печат

Нови 561 случаи на коронавирус, 22 лица починаа, 197 пациенти се оздравени

Слободен печат

Вучиќ: Трамп ќе ја дава вакцината бесплатно за пензионерите, ние бесплатно за сите

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Остави Коментар