Се преврте трактор, загинаа двајца мажи

Фото: МИА

На 26.06.2022 во 16.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од селата Трибичино кон Едрениково, струмичко, на место викано „Бресто“, трактор „ИМТ 533“, со струмички регистарски ознаки, управуван од З.С.(51) од село Дабиле, излетал од патот.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починал З.С., а со повреди се здобил К.К.(74) од село Владевци, кој бил пренесен во Медицински центар Струмица, каде подоцна им подлегнал на повредите.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Загина тракторист во струшко, го прегазил трактор во сопствениот двор

 

 

 

 

Видео на денот