Tag : Трактор

Хроника

Едно лице загина, неколкумина повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Слободен печат
Една жртва  и други повредени има во тешката  сообраќајка вечерва помеѓу трактор и два автомобила во Кавадарци. Од Итната медицинска помош потврдија за МИА дека...
Хроника

Кавадарчанец почина откако му се превртел тракторот

Слободен печат
Кавадарчанец роден 1983 година загинал вечерва откако тракторот кој го возел се превртел во близина на кавадаречкото село Крњево, потврдија за МИА од Итната медицинска...
Хроника

Дваесетгодишно момче почина во несреќа на Галичица

Слободен печат
Млад човек на 20-годишна возраст денеска го загуби животот во несреќа што се случила на падините на планината Галичица. Според првичните информации, жител на селото...
Хроника

Трагедија во радовишко- приколка од трактор прегази 16-годишна малолетничка

Слободен печат
Во 10.10 часот вчера било пријавено дека на влез од село Габревци, радовишко, 16-годишна малолетничка од Габревци, додека се возела на трактор „ИМТ 533“, кој...
Хроника

Приведен жител на Кавадарци- со трактор превезувал мигранти!

Слободен печат
Жител на Кавадарци на трактор превезувал тројца мигранти, тој е приведен, а мигрантите се сместени во Прифатниот центар „Винојуг“, информира МВР. -На 26.07.2020 во 19.30...
Спорт Фудбал

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат
Одличниот напаѓач Ерлинг Халанд се одмора во Норвешка по првата полусезона во Бундеслигата, но според фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи, играчот на Борусија...
Хроника

Трактор удри во 9-годишно дете во Тетовско

На локалниот пат во село Беловиште, Тетовско, трактор „ИМТ 539“, со гостиварски регистарски ознаки, со прикачена преса за балирање, управуван од К.Ф. (30) од истото...
Слајдер Хроника

Две деца загинаа во несреќа со трактор

Слободен печат
Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на...
Хроника

Жител на тетовско Глоѓи го изгуби животот при превртување на трактор

Слободен печат
Жител на тетовското село Глоѓи вчера го изгубил животот откако се превртел со тракторот кој го управувал. Несреќата се случила на локалниот пат од Глоѓи...
Хроника

Трагедија во близина на Македонска Каменица

МИА Агенција
Вчера во 15.40 часот во полициското одделение во Македонска Каменица е пријавено дека во селото Дулица, кај место викано „Цебовци“ загинал Ќ.С. (47) од селото....
MacedonianAlbanianBulgarian