Се активира „црвено-црниот“ вулкан: Уште 200 билети за мечот со Кјелце!

Мора да се признае, малку зачудувачки, во Скопје гостуваат Карачиќ, Душебаев и дружината, а сеуште има слободни билети во продажба, односно изгледа нема да бидат пуштени дополнителен број на билети.

До овој момент, на два дена пред натпреварот (сабота, 9. ноември, 17.30 часот  – СЦ „Јане Сандански“), во слободна продажба има уште 200-тина билети (без блокот на Комитите), пренесува „Вардар фанс“.

По тој повод, се повикуваат сите навивачи да купат билет и да дојдат во сабота да навиваме за македонскиот и европскиот на кој му е потребна голема поддршка.

– Билети можете да набавите и онлајн ТУКА.

Претходно тренерот Едуард Кокшаров и пивотот Стојанче Стоилов ги искажаа своите амбиции за претстојниот важен дуел против Полјаците.

Прочитајте и...  Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат