Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Од редовите на Борусија Дортмунд се многу јасни и истакнаа дека не е добро што никој не носеше маска.

Германската фудбалска лига го казни парично фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо, а истото дело го направи и неговиот тимски колега Мануел Аканџи.

Фудбалерите на бундеслигашкиот клуб ги прекршија строгите мерки за заштита против коронавирусот и сега ќе мора да ја платат казната од 10.000 илјади евра.

На социјалните мрежи се појави слика на која се гледа новата фризура на еден од најперспективните играчи во светот, Санчо.

Ниту фризерот, ниту фудбалерите не ги носеа заштитните маски, по то следуваше кратко соопштение од Дортмунд:

Сосема е нормално нашите играчи да имаат нови фризури после неколку месеци. Исто така не е добро што никој не носеше маска. Ќе бидеме многу јасни и ќе ги потсетиме нашите играчи за тоа. Исто така, фризерот треба да се праша за неговото однесување – пишува во соопштението на германскиот клуб.

фото: твитер
Прочитајте и...  Тодоров останува уште една сезона во Крајова

Прочитај повеќе

Следниот турнир на Ѓоковиќ ќе биде „Ролан Гарос“!?

Слободен печат

Просинечки, Мамиќ, Седлоски меѓу кандидатите за тренер на Динамо Загреб

Слободен печат

Желбата на Барса: Истекува клаузулата на Мартинез

Слободен печат

Мурињо ја забележа 200 победа во Премиер лигата

Слободен печат

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Натпреварот вреден 50 милиони евра без победник, Вердер остана во Бундеслигата

Слободен печат

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат