Tag : фризер

Здравје Магазин Магазин слајдер

Имале симтоми на ковид-19, а оделе на работа: Двајца фризери во САД изложиле на зараза 140 клиенти

Слободен печат
Двајца американски фризери/стилисти, со денови оделе на работа во салон во Мисури, иако биле заразени со коронавирус и на тој начин потенцијално загрозиле 140 клиенти....
Вести Свет

Британците нема да можат да одат на фризер, во пабови или ресторани до 4 јули

Слободен печат
Британците нема да можат да одат на фризер, посетуваат пабови или ресторани најрано до 4 јули, изјави британскиот министер за надворешни работи, Доминик Раб. „Од...
Вести Регион

Редици пред фризерските салони во Словенија заради нивното повторно отворање по речиси два месеци

Слободен печат
По речиси два месеца во Словенија од утрово повторно се отворени фризерските и козметичарските салони, јави дописникот на МИА од Љубљана. Пред фризерските салони во...
Жена Магазин

ПМС: Кој сака да оди во туѓи чевли

Сабота наутро. Ручекот го направив крш. Кога видов дека морковот станал сува слива, компирот мушмула, а месото модар патлиџан, им го предадов на двете миленичиња, кучињата. И...
Еспресо Шоу биз

И кучињата „се палат“ на неа, Кејт Бекинсејл нема мир ниту на фризер (ВИДЕО)

Слободен печат
Погледнете ја новата објава на Кејт Бекинсејл на нејзиниот Инстаграм профил и веднаш ќе сфатите дека оваа атрактивна актерка нема мир ниту кога е на...
Спорт Фудбал

СВЕТОТ ВО ШОК: Убиен фризерот на Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат
Фризерот на португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо е пронајден мртов во една соба во хотел во Цирих (Швајцарија), објавија португалските и шпанските медиуми. Рикардо Маркес...
Еспресо Шоу биз

До непрепознатливост! Сиара драстично го промени изгледот! (ФОТО)

Слободен печат
Кога ќе ја видите фотографијата од новата фризура, веројатно не би можеле да погодите за кого се работи… Познатиот холивудски фризер Цезар ДеЛеон Рамирез ја...