• парична казна

УЕФА го казни Ибрахимовиќ поради соработка со обложувалница

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) го казни шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ со 50.000 евра за кршење на етичкиот кодекс на ФИФА и УЕФА, како ко-сопственик на брендот за спортско обложување Bethard.com со седиште во Малта. Прописите на УЕФА забрануваат играчите да имаат финансиска корист од обложувалниците, а шведскиот напаѓач беше обвинет за кршење на тие …

УЕФА го казни Ибрахимовиќ поради соработка со обложувалница Read More »