Tag : парична казна

Хроника

Побарана казна од 1000 евра за непочитување на полицискиот час во Гевгелија​

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за сторено кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на...
Вести Македонија

Кичевец ќе треба да плати четири илјади евра казна за непочитување на самоизолација

Слободен печат
Жител на Кичево се вратил од Австрија и потпишал дека 14 дена нема да излегува од дома, но при полициска контрола него не го пронашле...
Вести Македонија

Лекар кој не ги почитувал здравствените прописи од Владата ќе треба да плати 4.500 илјади евра казна

Слободен печат
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Предлог за издавање казнен налог за едно лице, за продолжено кривично дело – Непостапување според здравствените...
Вести Македонија

На директорката на Клиниката за кожни болести според Кривичниот законик и се заканува затвор или парична казна

Слободен печат
Парични и затворски казни предвидува Кривичниот законик за кривични дела против здравјето на луѓето, пренесување заразна болест или непостапување според здравствените прописи за време на...
Вести Македонија

Тројца адвокати не дојдоа на судењето за „ТНТ“: Парична казна од по 2.000 евра

МИА Агенција
Казни во висина од 2.000 добија адвокатите Боро Тасевски, Мерџан Даути и Дончо Наков за грубо навредување на Судот и одолговлекување на постапката на денешното...
Спорт Фудбал

ДЕ ЛАУРЕНТИС НЕ ПРОСТУВА: Сите парично казнети, меѓу нив и Елмас! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерите на Наполи одлучија да се вратат во своите домови после ремито со Салцбург (1:1) во Лигата на шампионите, и покрај наредбата што ја даде...
Спорт Фудбал

Можеше да биде и полошо: Ливерпул казнет со 200.000 фунти!

МИА Агенција
Ливерпул е парично казнет со 200.000 фунти поради тоа што на мечот од Карабао купот против МК Донс, на терен се појавил и фудбалер кој...
Останатo Спорт

Кириос казнет за кршење рекети и навредување на судијата

Слободен печат
Ник Кирјос во поразот од Карен Качанов на Мастерс турнирот во Синсинати имаше свое шоу, со кое повторно се најде во центарот на вниманието. Кирјос...
Спорт Фудбал

Чекаше летово трансфер и сега ќе биде казнет!

Слободен печат
Прво Лукаку се поврзува со трансфер во редовите на Интер, а потоа го преселуваа во редовите на италијанскиот шампион Јувентус, но и таа опција отпадна....
Спорт Фудбал

Корупција, местенки: Меси си ја доби казната!

Слободен печат
Репрезентативецот на „гаучосите“, Меси (32) поради неговата изјава даде после елиминацијата на јужноамериканското првенство е суспендиран на три месеци и воедно доби парична казна од...