Русија: Соборивме украински дронови над Црното Море и Белгород

Украина дронови / Фото EPA-EFE/OLEG PETRASYUK

Русија соопшти дека во текот на ноќта уште еднаш одбила неколку напади со украински беспилотни летала, јави ДПА.

Противвоздушната одбрана пресретна и уништи два дрона над руската област Белгород во близина на границата и уште четири над Црното Море, соопшти Министерството за одбрана во Москва утрово на Телеграм.

Информациите не можат независно да бидат проверени.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот