• дронови

Хагари: Иран истрела повеќе од 300 дронови и проектили, 99 отсто беа пресретнати

Експлозии и сирени за воздушен напад се слушнаа во Израел рано утринава откако Иран истрела стотици беспилотни летала, балистички крстосувачки ракети во директен напад, објавија израелските медиуми. Портпаролот на израелската војска Даниел Хагари изјави дека биле истрелани повеќе од 300 беспилотни летала и проектили, но 99 отсто од нив биле пресретнати. Хагари рече дека Иран …

Хагари: Иран истрела повеќе од 300 дронови и проектили, 99 отсто беа пресретнати Read More »