5 C
Скопје

Роуан Аткинсон за улогата на „Гoсподин Бин“: Не уживам многу кога го играм

Актерот Роуан Аткинсон призна дека не уживал во улогата на „Господин Бин“ и како што вели тој линк го исцрпил.

65-годишниот актер познат по култната улога на „Господин Бин“ прват се појави во 1990 година и оттогаш стана глобален феномен.

Ликот на „Господин Бин“ сè уште е популарен и 30 години подоцна, собирајќи повеќе следбеници на социјалните мрежи од многу познати личности.

Успехот на „Господин Бин“ никогаш не ме изненади. Гледањето на возрасен човек кој се однесува на детски начин, без да биде свесен за таа несооднетност е во основа смешно“, изјави актерот за „Радио Тајмс“.

Фактот дека комедијата е визуелна, а не вербална, допринесе серијата да биде успешна и на меѓународен план. Среќен сум што луѓето сакаат да се поврзат со „Господин Бин“, но не сакам да сум присутен на социјалните мрежи. Она што се случува тука е споредна претстава во мојот свет“, објасни Роуан.

Прочитајте и...  Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?
Instagram
Instagram

На прашањето за можноста за снимање нови епизоди, Роуан рече дека се сомнева дека би се случило такво нешто.

Откако направивме анимирана ТВ серија, сега размислуваме за анимиран филм. Полесно ми е да го изведувам ликот вокално отколку визуелно. Не уживам многу кога го играм. Тежината на одговорноста не е пријатна. Сметам дека е стресно и исцрпувачко“, рече актерот.

Instagram
Instagram

Тој посочи дека постои можност за повторно снимање на хумористичната серија на „Би-Би-Си“ „Blackadder“ чија премиера беше во 1983 година со четири сезони.

Не би сакал да претпоставувам кога тоа би можело да се случи. Но, таа серија ја претставуваше креативната енергија што сите ја имавме во 80-тите години. Обидот да се направи повторно по 30 години подоцна не би било лесно“, заклучи тој.

Прочитајте и...  Сајмон Кауел раскажа за страшната несреќа: Мислев дека ќе умрам

Поврзани вести

Вака живее денес Сузан Бојл: На сметката има милиони, го смени изгледот и не сака да се мажи

Слободен печат

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 февруари: Денеска никој нема да остане рамнодушен на вашиот шарм

Теодора Циклевска

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

На денешен ден – 27 февруари

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

Остави Коментар