Родители донеле мртво новороденче во болницата во Битола - Слободен печат

Родители донеле мртво новороденче во болницата во Битола

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола.

Вчера околу 13.35 часот од болницата во СВР Битола било пријавено дека кај нив е донесено починато новороденче без траги на насилство.

Полициски службеници констатирале дека бебето било донесено од родителите Р.А.(24) и Р.Н.(24), двајцата од Битола.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе ќе биде предадено за обдукција.

Прочитај повеќе

Креаторката Кокев за Атиџе: Таквите жени не се трансформираат, може ние да се трансформираме учејќи од неа

Слободен печат

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Сведочење на момче од Кина што го победи корона вирусот: „Не можев да се движам, бев премногу исцрпен“

Слободен печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Секое училиште треба да обезбеди услови за одржување на менструалната хигиена

Слободен Печат

Чудо во Сибир: Жена падна од деветти кат на зграда, стана и си замина (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

seven + 6 =

Прочитај повеќе

Жена која допатувала од Кина – втора заболена од корона вирусот во САД

Слободен печат

БиХ: Со секира ја убил мајка му, а со нож ја нападнал стрина му – Судот го испраќа шест месеци во психијатриска болница

Слободен печат

Бред Пит одговори на прашањето дали Џенифер Анистон ќе му биде партнерка за Оскарите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција