Tag : СВР Битола

Вести Македонија Хроника

Глоба од 2000 евра за Скопјанец за непочитуване на мерката самоизолација

Слободен печат
Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за изрекување казна во висина од 2.000 евра против скопјанец за непочитување на задолжителна самоизолација. – Обвинетиот,...
Ви Препорачуваме Хроника

Родители донеле мртво новороденче во болницата во Битола

Горан Наумовски
Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола. Вчера околу 13.35 часот од болницата во СВР Битола било пријавено...
Вести Македонија

СВР Битола со посебен сообраќаен режим за празнувањето на Илинден

МИА Агенција
По повод националниот празник Илинден а со цел обезбедување безбедно и нормално одвивање на моторниот и пешачкиот сообраќај на регионалниот пат Прилеп – Крушево –...