Рафа Надал бил мега-хит и на 16 години! (ВИДЕО)

„Кралот на земјата“, Надал по 12 пат го освои Париз за негов вкупно 18 трофеј во неговата богата тениска кариера.

И како помлад Шпанецот бил екстремно популарен, пред да биде најдобриот играч на сите времиња, имал и други приоритети и симпатии.

Во овие денови едно видео во кое е Надал е вистински хит и на 16 години имаше една интересна изјава:

– Најдраг Грен слем не ми е Ролан Гарос, туку Вимблдон. Не сакам да играм на земја, преферирам на трева или во сала – беа зборовите на Надал.

Во изминатиот период објавивме дека шпанскиот великан нема да има никакви активности до стартот на наредниот Грен слем „Вимблдон“.

Освен оваа изјава на 16 години имаше и една голема победа над сегашниот тренер Карлос Моја во 2003 година на турнирот во Хамбург, Германија.

Прочитајте и...  Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат