33.8 C
Скопје

Tag : трева

Здравје Магазин Магазин слајдер

Алергиски календар: Чувајте се од поленот на тревата и дрвјата

Слободен Печат
Веќе во февруари, кога почнуваат да цветаат првите растенија, претежно дрвјата и грмушките кои растат во нашето опкружување, кај чувствителните луѓе може да се појават...
Магазин Магазин слајдер Семејство

1 чаша шеќер за совршено зелена градина: Погледнете зошто сите го применуваат овој трик во месец април!

Слободен печат
Со помош на овој мал трик вашето дворче и тревникот ќе изгледаат подобро од било кога… Доколку сте пробале се, но вашиот тревник се уште...
Хроника

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат
СВР Скопје до надлежното Основно Јавно Обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против З.Л.(38) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „измамување на...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

СКОПЈЕ ПРЕСУШИ: Есенска слика сред лето, децата место во трева, играат во прашина (ВИДЕО)

Есенска слика сред лето низ парковите и тревниците во Скопје. Пожолтени листови од дрвјата кои почнале да се сушат и потполно исушена трева е сликата...
Здравје Магазин

Народен лек за проблеми со стомакот и нервозни црева (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Оваа лековита чајна мешавина со мелено ленено семе ќе ги намали проблемите со стомакот и нервозните црева. Состојки: – 100 гр мелено ленено семе –...
Вести Скопје

НАЈАВУВАНА КАКО ЕЛИТНА НАСЕЛБА: Хиподром 2 не се гледа од високата трева (ФОТО)

Во новата населба Хиподром 2, во општина Гази Баба има израснато трева повисока од луѓето кои живеат таму. Иако првите договори со купувачите на парцелите...
Ваш агол

Поликлиниката во Чаир изгубена во трева (ФОТО)

Слободен печат
До редакцијата на „Слободен печат“ пристигнаа фотографии од наша читателка на која се гледа дворот на поликлиниката во Чаир обраснат со голема трева. „Нема потреба...
Останатo Спорт

Федерер имаше успешен старт на трева (ВИДЕО)

Слободен печат
Деветкратниот шампион Федерер во германскиот град го загубил својот претходен дуел со Милман во четвртиот круг од „УС Опен“, но сега се одмазди. Во Хале,...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го „копира“ Рафа Надал

Претходно ваква одлука донесе и второпласираниот на светската АТП листа, шпанскиот тенисер и освојувач на „Ролан Гарос“, Рафаел Надал. Само Роџер Федерер ќе одигра еден...
Останатo Спорт

Рафа Надал бил мега-хит и на 16 години! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Кралот на земјата“, Надал по 12 пат го освои Париз за негов вкупно 18 трофеј во неговата богата тениска кариера. И како помлад Шпанецот бил...