Првата дама во елегантна розева креација во посета на Словенија (ФОТО) - Слободен печат

Првата дама во елегантна розева креација во посета на Словенија (ФОТО)

Претседателот Стево Пендаровски и првата дама Елизабета Ѓоргиевска се во официјална дводневна посета на Словенија.

Тие беа дочекани со високи државни и воени почести од страна на претседателот на Словенија Борут Пахор и неговата партнерка Тања Печар.

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска за оваа пригода се одлучи за префинет розев фустан украсен со цветни дезени во долниот дел.

На официјалната средба Словенија ја истакна поддршката на Словенија за процесите за интеграција на нашта земја во Нато и Европската Унија, а претседателите ги потврдија и традиционално блиските односи и досегашното разбирање и доверба помеѓу двете земји.

Прочитајте и...  Ирина Шајк: Чувствував дека сум заробена во погрешно тело

Прочитај повеќе

Се оженила за актерка, а „тешка е“ 450 милиони долари. Елен Деџенерис има страшно минато!

Слободен печат

„Ме кријат ПОЛОВИНА ВЕК за да избегнат СКАНДАЛ“ – Овој човек тврди дека е ВОНБРАЧНО ДЕТЕ на принцот Чарлс и Камила Паркер (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк: Чувствував дека сум заробена во погрешно тело

Слободен печат

КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Слободен печат

17 години има забрана: Цеца Ражнатовиќ непожелна на листата на ЦИА – се води како терорист! (ФОТО)

Слободен печат

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Слободен печат

Остави Коментар

19 − twelve =

Прочитај повеќе

Александра Пријовиќ го откри иднетитетот на мажот што ја дави во спотот (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесна средба на Лепа Брена и јутјубер – Пејачката само го погледна, а неговата реакција е хит (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко!

Слободен печат

Младата пејачка Лина Пејовска со впечатлив и секси изглед на „MAC“ во Белград (ФОТО)

Слободен печат

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Слободен печат

Бијонсе со шлиц до колковите и длабоко деколте ја надмина конкуренцијата! (ФОТО)

Слободен печат