20.8 C
Скопје

Приведено лице барано од турската полиција за убиство

Тој бил задржан во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Полициски службеници од СВР – Скопје вчера во 17 часот на подрачјето на Карпош го лишија од слобода З.С. (47) од Турција со престојувалиште во Скопје, кој се барал по меѓународна потерница за сторено крвично дело „убиство”, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Тој бил задржан во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Поврзани вести

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

Македонски државјанин уапсен во Драч со рекордни 300 килограми кокаин

Слободен печат

Штипјанец пронајден мртов во близина на селото Чардаклија

Слободен печат

Приведен дилер од Битола, пронајдени кокаин и марихуана

Слободен печат

Кривична пријава за жител на село Теарце поради закана кон новинари

Слободен печат

Возач на мопед повреден во сообраќајка во Неготино

Слободен печат

Остави Коментар