33.8 C
Скопје

Приведен 24-годишен радовишанец, кој со „БМВ“ прошета низ радовишкото шеталиште

МВР информира дека е приведен 24-годишен радовишанец, кој со возило помина низ радовишкото шеталиште.

-Во врска со случајот пренесен преку видео снимка објавена на социјалната мрежа „Тик-Ток”, во која едно лице влегува на плоштадот со своето патничко возило „бмв”, полициски службеници од ОВР Радовиш денеска во 15 часот во полициска станица Радовиш го приведоа Т.К.(24) од Радовиш, кој бил идентификуван како возач на патничкото возило од снимката, соопштија од МВР.

Тој, на 30 декември околу 22 часот на ул.„22 Октомври”, пред угостителски објект, со своето возило преминал преку површина наменета за пешаци (шеталиште) и постапил спротивно на поставен сообраќаен знак за ограничување на движење на возило.

-По документирање на случајот, против него ќе бидат поднесени пријави.

Извор:МИА

ВИДЕО: И во Радовиш има како скопските „фраери“, што се возат со кола на плоштад

Поврзани вести

Рама: Се надевам дека нема да бараат да се наречете Западна Бугарија оти тогаш ќе треба да се вратите пак кај Грците да преговарате

Слободен печат

ВИДЕО | Георгиевски: Охридскиот регион треба да живее во синергија со заштитата, природата и културното наследство

Слободен печат

Лани Град Скопје потрошил 10 милиони евра повеќе на тендери

Слободен печат

Фон дер Лајен: Унгарскиот анти-ЛГБТ закон е срамен и дискриминирачки

Слободен Печат

МЖСПП: Концентрацијата на ПМ 10 честичките во текот на вчерашниот ден е надмината на речиси сите мерни места

Слободен печат

Булеварот „Цветан Димов” ќе се прошири на шест коловозни ленти, определени објекти ќе се урнат

Слободен печат

Остави Коментар