Природен феномен на Халкидики: Ова не се гледа секој ден! – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Природен феномен на Халкидики: Ова не се гледа секој ден!

Туристите кои минатиот викенд беа на Халкидики имаа можност да присуствуваат на овој необичен природен феномен.

Феноменот морска пијавица се појавува во текот на многу топли и влажни денови во вид на вртлог кој се креира меѓу облаците кои носат невреме и површината на морето.

Високите температури кои во саботата беа измерени во областа на Халкидики, создадоа услови за настанување на водена пијавица.

Туристите кои минатиот викенд беа на Халкидики имаа можност да присуствуваат на овој необичен природен феномен.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close