Tag : Халкидики

Ви Препорачуваме Еспресо Храна

Што МОРА да пробате ако сте на Халкидики или во Кавала

Јасмина Кантарџиева Димков
Грците ѝ пристапуваат на храната со мешавина од сериозност и носталгија, секогаш имајќи ја предвид храната со која пораснале. Тие не јадат за да живеат,...
Вести Регион

Пожарот на Ситонија ставен под контрола, се претпоставува дека е подметнат

Слободен печат
Ставен под контрола шумскиот пожар на вториот крак на Халкидики Противпожарната служба на Грција го стави под контрола шумскиот пожар што изби во централниот дел...
Забава Магазин

Природен феномен на Халкидики: Ова не се гледа секој ден!

Слободен печат
Феноменот морска пијавица се појавува во текот на многу топли и влажни денови во вид на вртлог кој се креира меѓу облаците кои носат невреме...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Објавено ново страшно видео од Халкидики

Слободен печат
Од невремето на Халкидики се појавија нови видеа, а едно од нив го направил турист од Велика Британија. 48-годишниот Енди Џилхрист уживал во вечерата со...
Вести Регион

Грчкиот министер за туризам: Халкидики е подготвен за нови туристи

Слободен печат
Министерот за туризам на Грција, Харис Теохарис, денеска изјави дека Халкидики по големото невреме е подготвен да прими нови туристи. Теохарис вчера и денеска, оствари...
Вести Регион

Како изгледа елитното омилено летувалиште на МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ по ужасното невреме? (ВИДЕО)

Слободен печат
Невремето кое завчера го зафати Халкидики и во кое загинаа седум лица, а повеќе од 100 беа повредени не го одмина ниту елитното грчко летувалиште...
Вести Македонија

Димитров изрази сочувство за настраданите во невремето на Халкидики

МИА агенција
Министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Никола Димитров, изрази сочувство за настраданите од невремето на Халкидики, во кое животот го загубија седум лица, а...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ХОРОРОТ НА ХАЛКИДИКИ СНИМЕН ОД ВОЗДУХ (ФОТО)

Слободен печат
Објавени се и првите фотографии од Халкидики направени од воздух. Бројот на загинати во силното невреме на Халикидики порасна на седум откако денеска е пронајдено...
Вести Регион

СНИМКА КОЈА ЈА ПОКАЖУВА ЈАЧИНАТА НА ВЕТЕРОТ: Ураган од прва категорија направи хаос на Халикидки (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот полуостров Халкидики го погоди огромно невреме проследено со јачина на ветерот од дури 120 километри на час, кој влегува  во ураган од прва категорија....
Вести Регион

Пронајдено уште едно тело, расте бројот на загинати во невремето на Халкидики

Слободен печат
Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија. Властите...