ПРЕСТРЕЛКА ВО ХОТЕЛОТ „АЛЕКСАНДАР ПАЛАС“: Полицаец пукал кон напаѓачите

За среќа нема повредени во оружениот инцидент кој се случил ноќеска во Скопје. Од полицијата велат дека триесетина минути после полноќ во полиција е пријавено дека имало пукање од огнено оружје во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, извести дека МВР.

Според пријавата, додека во ресторанот на хотелот седеле Е.И. (21), И.Е. (25), Б.О. (35), И.К. (41) и Ќ.Љ. (25) три лица почнале да пукаат кон нив.

Тогаш Ќ.Љ., полициски службеник кој во моментот не бил на работа, со службениот пиштол испукал неколку куршуми кон напаѓачите, по што тие избегале.

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Мицотакис му изрази поддршка на Вартоломеј за Света Софија

Прочитај повеќе

Тортевски: Како нов политички субјект се соочивме со медиумска блокада

МИА Агенција

Од среда до 29 јули 2020 година влез во Грција преку Промахонас само со негативен тест за Ковид-19

Слободен печат

Ребиќ: Странски служби ја рушат Србија

Слободен печат

Заев: Се изгоревме со поддршката на некои кандидати на ДУИ

Слободен печат

Ахмети за „Ди пресе”: Време е за премиер Албанец

Слободен печат

Брнабиќ: Државата е силна, институциите работат, насилството нема да победи

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Целосно е реновиран одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија

Слободен печат

Заев од Кавадарци: 800 милиони евра за директна финансиска поддршка за земјоделството во следните 4 години

МИА Агенција

251 граѓанин казнет бидејќи не носел заштитна маска

Отец Партениј денеска ќе стане владика

МИА Агенција

Два земјотреси во Кина

МИА Агенција

Андрикиене: Мисијата за оценка на изборите во Македонија е со ист формат како и мисиите во Србија, Хрватска и Полска

МИА Агенција