Премиерот Заев и сопругата во друштво со принцот Едвард (ФОТО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Премиерот Заев и сопругата во друштво со принцот Едвард (ФОТО)

На вечерата, премиерот Заев и принцот Едвард се задржаа во куси разговори со гостите, дел од стипендистите на академската програма Чивнинг на Велика Британија, претставници на организации што работат со деца и младинци.

По повод посетата на неговото височество, принцот Едвард во Република Северна Македонија,  премиерот Зоран Заев и неговата сопруга беа дел од пригодната вечера која беше организирана синоќа, соопштија од Владата.

На вечерата, премиерот Заев и принцот Едвард се задржаа во куси разговори со гостите, дел од стипендистите на академската програма Чивнинг на Велика Британија, претставници на организации што работат со деца и младинци, претставници на помладата генерација претприемачи од бизнис заедницата, претставници на организации со програми за човекови права, како и со претставници на граѓанските организации.

Во своето обраќање, неговото височество принцот Едвард, се заблагодари за топлиот прием во земјата при неговата повторна посета.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close