Пред Влада денеска пак се протестира

На Илинденска, пред Влада, денеска повторно беше блокиран сообраќајот. Како и секој вторник и петок, и денеска група од стотина стечајни работници од „ОХИС“ си ги бараат 24те неисплатени плати. За „Слободен печат“ тие информираат дека нивни претставници се примени на разговор во Владата, но не се големи оптимисти дека од разговорот ќе произлезе решение на нивниот проблем.

Протест пред Влада
Протест пред Влада

Исплата на заостанатите плати чекаат околу 1.000 работници.

Протест пред Влада

Протестот започнува во 8 часот пред Собрание, па продолжува пред Министерство за правда, и завршува пред Влада.

Протест пред Влада
Прочитајте и...  Николовски тврди дека семејството Заеви се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави

Прочитај повеќе

Чулев ги поздрави Турците на турски јазик (ВИДЕО)

Слободен печат

Мицкоски: Цениме дека имавме успешна кампања (ВИДЕО)

Слободен печат

Николовски: За ВМРО-ДПМНЕ зборот враќање постои единствено за враќање на Груевски и обнова на режим

Слободен печат

Илон Маск пред Ворен Бафет, го зазема седмо место на листата на милијардери на „Блумберг”

Слободен печат

Царовска: Време е за 50:50, за силни жени кои што рамноправно учествуваат во создавање на силно општество

Слободен печат

Димитров и Царовска возеа велосипеди низ Скопје: Возиме сите напред кон ЕУ, таму каде што припаѓаме (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев: Не смееме да дозволиме да ја прокоцкаме шансата што заедно ја создаваме овие три години (ВИДЕО)

Слободен печат

Андреевски: Непотизам на дело, таткото и синот Мицкоски преку Машински факултет наплатиле илјадници евра од проекти од државната ЕЛЕМ

Слободен печат

Николовски тврди дека семејството Заеви се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави

Слободен печат

Спасовски: Секое гласање за ДУИ е глас за ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Филипче: Во јули лиценцирани 66 доктори на медицина, половината од нив изразија желба да работат со ковид пациенти

Слободен печат

Што снимаш ти мајмуне- нападната новинарската екипа на Ал Џезира (ВИДЕО)

Слободен печат