Познатата инфлуенсерка Маја Миа Јанеска по потекло од Охрид пронајдена мртва

Фото: Инстаграм

Популарната мејкап артистка и инфлуенсерка Маја Миа, по потекло од Охрид, била пронајдена мртва во Африка, јавуваат Медиумите од Африка.

Миа е родена во Македонија, но живеела во Танзанија повеќе од една деценија. Извештаите велат дека пред нејзината смрт таа живеела во Јужна Африка.

Засега не се наведува официјална причина за смртта на Маја, иако има разни шпекулации во африканските медиуми. Сепак, нејзината смрт засега е мистерија.

И Танзанискиот музичар, познатиот Оми Димпоз, инаку партнер на Маја, денес ја сподели тажната вест за смртта на македонската инфлуенсерка и мејкап артистка која долго време живеела на релација Африка – Македонија.

Маја Миа неодамна беше во центарот на вниманието на македонската јавност,  откако заеднички фотографии со неа објавија актуелни политичари, меѓу кои и министерот за надворешни работи Бујар Османи и поранешниот министер за здравство, Венко Филипче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Mia (@maya_mia_y)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Mia (@maya_mia_y)

Видео на денот