Повреден маж во сообраќајка во скопската населба Хиподрoм

Според полицијата, сообраќајката се случила на булеварот „Александар Македонски“, во близина на пешачкиот надвозник во населбата Хиподром. 

Еден тешко повреден е црниот биланс од сообраќајната несреќа која се случила вчера во 6.20 часот било на булеварот „Александар Македонски“, во близина на пешачкиот надвозник во населбата Хиподром.

Според полицијата, сообраќајна незгода се случила помеѓу камион „рено мастер фриго“ управуван од К.Б. (42) од Велес и возило „опел корса“ управувано од А.Т. (36) од кривопаланечкото село Петралица.

Во незгодата со тешки повреди се здобил сопатникот од возилото „опел корса“, А.Ј.(53) од селото Огут, Крива Паланка, кој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Прочитајте и...  Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат

Полицајци од Тетово добиле закани во два инциденти

Слободен печат

Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина