Повреден маж починал во болница

Битоската полиција вчера била известема дека во клиничкиот центар во градот починал Б.П. (62) од селото Буково. Тој, според пријавата пред два дена здобил тешки повреди при пад од дрво, по што бил пренесен во болницата. Од полицијата велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Прочитај повеќе

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија

Возач со автомобил удрил во жена, а потоа ја нападнал

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Слободен печат

Во пожар во Скопје изгоре владино возило

Слободен печат