Повреден градежен работник – Слободен печат
Хроника

Повреден градежен работник

Тој здобил со повреди во трговски центар додека извршувал градежни работи на деловен објект. 

Вчера околу 11 часот, дежурен лекар од комплексот клиники „Мајка Тереза“ ја известил полицијата дека кај нив на одделот е примен пациент со тешки повреди. Станувало збор за С.Р. (33) од скопското село Св.Петка.

Според пријавеното, тој здобил со повреди во трговски центар додека извршувал градежни работи на деловен објект.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close