После рисот, камерите во Маврово уловија и МЕЧИЊА (ФОТО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

После рисот, камерите во Маврово уловија и МЕЧИЊА (ФОТО)

Во Националниот парк „Маврово“, по фотографиите кои беа направени со помош на фотозамки минатата недела, на кои беше фатен балканскиот рис, на фејсбук-профилот од паркот излегоа нови фотографии на кои се гледаат преубави мали мечиња.

Фотографиите се направени во рамките на проектот за закрепнување на Балканскиот рис, кој се реализира во соработка со Македонско еколошко друштво.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close