Поради сообраќајка, патот Прилеп-Битола во прекин – Слободен печат
Хроника

Поради сообраќајка, патот Прилеп-Битола во прекин

Сообраќајот е во прекин од 12.40 часот.

Сообраќајот на магистралниот пат Прилеп – Битола, кај село Тополчани е во прекин во двата правци, информира АМСМ.

Сообраќајот е во прекин од 12.40 часот поради случена сообраќајна незгода.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close