8 C
Скопје

Полициски кордон ги спречува демонстрантите да продолжат кон Судот и Владата

На денешниот протест за случајот „Монструм“ се создаде „ѕид“ од полициски службеници на кои демонстрантите закачија транспарент „Criminal Government“(„Криминална влада“), барајќи да се тргне полицијата со цел протестот да продолжи кон Судот и Владата.

Демонстрантите извадија и документ во кој наводно стои дека протестот е легален, но полициските службеници не се поместуваат.

Меѓу другото, демонстрантите испраќаат пораки на албански јазик дека правниот систем е корумпиран.

Полицијата успеа да ги запре пред Мавровка.

Прочитајте и...  Владата потврди: Постојните мерки за ограничување на движењето се продолжуваат за уште една недела

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар