Почина Нина Јаневска – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Почина Нина Јаневска

Јаневска беше сопственичка на една од најлуксузните продавници за уметнички дела и накит во центарот на Скопје.

Бизнисменката и хуманитарка Нина Јаневска почина по долго и тешко боледување.

За нејзината смртта извести и Inner wheel club кои напишаа:

„Со голема тага во нашата душа, Ве известуваме дека почина нашата членка Нина Јаневска. Погребот ќе се изврши утре на Градските гробишта Бутел во Скопје во 9:30 часот. Секогаш ќе ја чуваме во нашите срца.“

Јаневска беше сопственичка на една од најлуксузните продавници за уметнички дела и накит во центарот на Скопје.

Во јавноста беше позната како сопруга на претседателот на Управниот одбор на винаријата Тиквеш, Светозар Јаневски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close