20 C
Скопје

По барање на Обвинителството: Сашо Мијалков во куќен притвор

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков од вечерва се наоѓа во куќен притвор, објави „Фокус“.

Мерката, како што се наведува, е одредена по барање на Обвинителството за случајот „Таргет-Тврдина“ и впрочем е замена за досегашните мерки на претпазливост.

Пред домот на Мијалков има засилено полициско обезбедување и засега нема официјална информација ид Кривичниот суд.

Поврзани вести

Странски државјанин приведен поради поседување опојна дрога

Слободен печат

ВО ЖИВО: 26. Конгрес на СДСМ

Слободен печат

Хамас истрела огромен број ракети кон Израел, Тел Авив жестоко возврати

Слободен печат

Филипче: Термини за вакцинирање добија сите граѓани над 40 години од Скопје кои се пријавија на веб-страницата

Слободен печат

Сообраќајка меѓу две возила во Скопје, две од сопатничките со тешки повреди

Слободен печат

Француската полиција смета дека Марин Ле Пен е одговорна за фиктивни вработувања на асистенти во ЕП

Слободен печат

Остави Коментар