Пинк ќе паузира од музиката (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Пинк ќе паузира од музиката (ФОТО)

Пинк, Алесиа Бет Мур, потврди дека зема пауза од музиката најмалку една година.

Пејачката малку поинаквите планови за иднината ги откри на синоќешното доделување на Country Music Association наградите.

Последните две години ги помина на големата светска турнеја „Beautiful Trauma“ а сега сака промена.

– Време е да правам нешто друго на одредено време, изјави 40-годишната Пинк на црвениот тепих.

На доделувањето на наградите таа со себе го донесе тригодишниот син Џемсон, осумгодишната ќерка Вилоу и сопругот Кари Харт со кој наскоро ќе прослават 14 години брак.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close