пинк Archives - Слободен печат

Tag : пинк

Еспресо Слајдер

Пинк ќе донира 500 илјади долари за пожарите во Австралија

Слободен печат
Поп ѕвездата Пинк (40) вети половина милион долари донација за локалните пожарникарски служби кои се борат со пожарите во Австралија, пишува HuffPost. „Сосема сум очајна...
Еспресо Шоу биз

Веќе не изгледа вака: Пинк драстично го смени имиџот! (ФОТО)

Слободен печат
Славната пејачка ги изненади своите фанови со промената, кога пред неколку дена го сподели својот нов изглед на Инстаграм. На фотографијата, која ја лајкуваа скоро...
Еспресо Шоу биз

Пинк ќе паузира од музиката (ФОТО)

Слободен печат
Пинк, Алесиа Бет Мур, потврди дека зема пауза од музиката најмалку една година. Пејачката малку поинаквите планови за иднината ги откри на синоќешното доделување на...
Вести Регион

Телевизиите РТС и Пинк цензурираа гостин кој зборувал за Горан Весиќ во негативен контекст (ВИДЕО)

Слободен печат
Српските телевизи РТС и Пинк вчера цензурираа гостин во моментот кога тој го спомена Горан Весиќ во негативна конотација. „Подготвивме голем број на погодности за...
Еспресо Шоу биз

Пинк: На 17 години доживеав спонтан абортус

Слободен печат
Светски популарната пејачка Пинк (39) само неколку дена по објавувањето на нејзиниот најнов албум „Hurts 2B Human“ ја откри инспирацијата и скриените приказни зад нејзините...