Tag : пинк

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пинк наполни 41 година – Уникатна бунтовничка која ги критикуваше колегите и власта, не и недостасуваше храброст ниту да го запроси сопругот (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпопуларните американски пејачки Пинк вчера наполни 41 година… Американската пејачка Алиша Бет Мур, попозната како Пинк (41) е родена на 8 септември 1979...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пинк искрено за својот брак: Одамна ќе се разведев ако не одев на брачни советувања! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка и актерка Пинк (40) открила како таа и нејзиниот сопруг, моторциклистот Кери Харт (44) го зачувале бракот кој трае веќе 14 години. Имено,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пинк го исмеа митингот на претседателот: „Мајмунска работа“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката уште еднаш ја искористи приликата да го искаже своето не толку позитивно мислење за американскиот претседател, Доналд Трамп. Пејачката Пинк, позната по тоа што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Кристијан Голубовиќ (50) потпиша договор со телевизијата „Пинк“, односно нејзиниот сопственик Жељко Митровиќ, за учество во четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“. Се зборува дека...
Магазин Сцена

Сопругот на пејачката Пинк: Вирусот ги нападна нејзините бели дробови, тешко дишеше! (ФОТО)

Васко Спасоски
Спортистот Кери Харт (44) раскажа за странските медиуми детали од борбата на неговата сопруга, пејачката Пинк (40) и синот Џејмисон (3) со коронавирусот. Вели дека...
Магазин Сцена

Пинк за борбата со короната од која е заразен и нејзиниот син: Никогаш во животот не сум плачела повеќе!

Слободен печат
Американската пејачка Пинк (40) открива дека нејзиниот син се чувстува подобро откако му беше дијагностициран коронавирус, а признава дека плачела и се молела по цели...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Пинк објави дека е позитивна на коронавирус и најави милионска донација

Слободен печат
Познатата американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари на две служби за итни ситуации. Пинк...
Магазин Магазин слајдер

Пинк се напи во изолација, па ја скрати косата: Пејачката се кае за својата фризура (ВИДЕО)

Слободен Печат
За време на пандемијата од коронавирусот многу познати личности прават работи кои претходно ги немаат направено, но потегот на познатата пејачка Пинк (40) ги остави...
Еспресо Слајдер

Пинк ќе донира 500 илјади долари за пожарите во Австралија

Слободен печат
Поп ѕвездата Пинк (40) вети половина милион долари донација за локалните пожарникарски служби кои се борат со пожарите во Австралија, пишува HuffPost. „Сосема сум очајна...
Еспресо Шоу биз

Веќе не изгледа вака: Пинк драстично го смени имиџот! (ФОТО)

Слободен печат
Славната пејачка ги изненади своите фанови со промената, кога пред неколку дена го сподели својот нов изглед на Инстаграм. На фотографијата, која ја лајкуваа скоро...