19.8 C
Скопје

Петгодишно девојче се удави во Маркова Река

Вчера во 15.30 часот во МВР е пријавено дека во близина на стариот пат за село Батинци, Скопско, се удавило петгодишно девојче. Додека играло со други деца, а нејзините родители присуствувале на свадба, девојчето паднало во Маркова Река.

Лекар од Итна помош констатирал смрт, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на семејството.

Поврзани вести

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Спречен пожар во казиното во „Мериот“

Слободен печат

Возило со кочански таблички излетало од патот кај мостот на Бабуна, повреден е возачот

МИА Агенција

Казнети 348 возачи за брзо возење, најмногу во Тетовско

Слободен печат

Ранет скопјанец донесен во Градска

Слободен печат

На „Ќафасан“ кај скопјанец откриени над 17.000 евра

Слободен печат

Остави Коментар