20.8 C
Скопје

Tag : маркова река

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Ѓубрето покрај Маркова Река ги загадува водата и почвата, населението стравува од еколошка катастрофа

Елена Вељановска
Огромни купишта насобран кабаст отпад, азбестни ќерамиди, стара облека, стакло и пластика, стар мебел во распаѓање. Ова е сликата што може да се види на...
Хроника

Петгодишно девојче се удави во Маркова Река

Горан Наумовски
Вчера во 15.30 часот во МВР е пријавено дека во близина на стариот пат за село Батинци, Скопско, се удавило петгодишно девојче. Додека играло со...